İdeal ve Güzel Göz Yapısının Tarifi

Göz Estetiği

Bilimsel Güzel Ölçüleri

Yüze yapılan bütün operasyonlar gözleri ve bakışları ortaya çıkarmak için yapılmaktadır. Yüzdeki ifadenin merkezinde bakışlar ve gözler vardır. Bütün bunlar göz çevresi ve göz yapısının, şeklinin önemini ortaya koymaktadır. Bilim, güzel gözleri şöyle tanımlar: Göz dış kenarı, iç kenara göre 4 derece daha yukarıda olmalıdır. Badem göz estetiğiyle göz yapısı, bilimsel ölçülere göre yeniden dizayn edilerek, genç ve etkileyici bir görünüme, canlı ve enerji dolu bakışların kaynağına dönüştürülmektedir.

Etkileyici göz yapısı için ihtiyaç duyulan faktörler

Etkileyici göz yapısı ve enerji dolu dinamik bakışlar, gergin şakak ve göz-yanak hattı, göz dış köşesinin ve kaşların bulunduğu konum, sıkı ve bozulmamış göz kapaklarına bağlıdır. Göz rengi tek başına yeterli değildir. Çekik ve iri gözü ifade eden badem göz tanımımız, kadının yüz ifadesini güçlendirir, genç ve dinamik bir görünüm katar. Badem göz yapısı, çoğunlukla renkli gözlerden daha etkileyici olmaktadır.  

 

Göz çevresi estetiği nasıl bozuluyor?

Anadolu’da yaşayan kadınlar aşırı duygusal bir yapıya sahiptir ve genellikle göz yapıları aşağı doğru düşüktür. Yüz ifadelerinde mimiklerini sıklıkla kullanırlar. Mimiklerin yoğun kullanımı ve aşırı duygusallık, sık sık ağlama göz çevresi estetiğini erken yaşlarda bozabilmektedir. Göz kapakları erken yaşlarda yıpranmakta, ileri derecede kaz ayakları oluşmaktadır. Kaşların da ilerleyen yaşla birlikte düşmesiyle, bakışlardaki genç ve canlı ifade kaybolmaktadır. Böylece yüz bölgesinde en erken yaşlılık belirtisi göz çevresinde oluşmaya başlar.

Göz çevresi estetiğini bozan nedenler

Genetik ya da ailesel yatkınlık,

Çevresel faktörler: Alkol, sigara ve uyuşturucu madde kullanımı, stresli yaşam,

Duygusal kişiliği sık sık gözyaşı ve aşırı mimik kullanarak yüze ve göz çevresine yansıtmak. 

 

 

Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.